Diskuze: Liga a věci s ní související

Všechny zde uvedené příspěvky vyjadřují názor čtenářů. Oblastní šipkový svaz Střední Morava k nim nezaujímá žádný postoj. K napsání příspěvku použijte formulář na spodu stránky. Pokud formulář nevidíte, přihlašte se, anonymní uživatel si může příspěvky pouze číst.

Pravidla družstev pro příští sezónu (Zdeněk Vendolský 3.5.2005 12:42)
Ahojte. Chtěl bych se zeptat pořadatelů, zda připravují nějaké novinky v pravidlech pro soutěž družstev do příští sezóny (a nejenom pořadatelů, ale i ostatních na nějaké připomínky). Já jsem se díval na pravidla StčOŠS a některé body by nemusely být špatné. Jako příklad:
Článek 5
Kluby
1. V ligových soutěžích mohou hrát v téže soutěži a v jedné skupině maximálně 2 družstva téhož klubu. V tomto případě musí družstva téhož klubu sehrát své utkání nejpozději v pátém kole podzimní i jarní části soutěže.
2. Jestli že to není možné (narušení rozlosování apod.), musí družstva téhož klubu bez ohledu na vylosování předehrát své druhé vzájemné utkání nejpozději před odehráním pátého kola jarní části soutěže.
3. Totéž platí i pro družstva dvou různých klubů, pokud mají oba kluby stejné hrací místo.
4. Při nedodržení ustanovení odstavců 2 a 3 tohoto článku bude utkání kontumováno oběma družstvům.

Dále jsem tam viděl rozdělení zápasu na 6 částí (sestava pro čtyřhru a kriket by se psala až těsně před tímto zápasem podle aktuální situace).

Ještě poznámka k webu. Nešlo by přidělat odkaz na výsledky a rozlosování play-of přímo do levého menu v sekci ligová soutěž?
Zdeňa V.
Re: Pravidla družstev pro příští sezónu ( 3.5.2005 15:43)
Liga má trošku jinou správu, než normální články. Play-off je vlastně jen článek, do kterého se doplňují výsledky.
Takže jsem tam vyhodil do levého menu samostatnou sekci Play-off, ze které se dostaneš hned k výsledkům. Milane, jestli se Ti to takhle nelíbí, tak ten článek klidně zase přesuň zpátky tam, kde byl a sekci smaž.
Hrací místa (Igor Naď 27.5.2005 08:45)
Vážení, rád bych opět načal téma hracích míst než začne nová sezona. Vím, že některé družstva to mají v některých hospodách hodně těžké a jsou tam kolikrát pouze trpěni. Ale myslím, že výbor by se měl zamyslet nad některými hracími místy. Měly by splňovat aspoň pár základních kritérií:
- dostatečné osvětlení (někde se cítím jako krtek)
- aby soupeř měl možnost vidět na terč resp. terče a nebyl zašitý někde bokem nebo ve vedlejší místnosti
- dostatečná teplota na hracím místě (zná to každý, kdo hrál někdy se zmrznutými rukama)
- dostatečné větrání na hracím místě nebo absolutní zákaz kouření (těžko se hraje, když přes dým není vidět na terč a pálí člověka oči, někde bych mohl zatnout sekyru do toho dýmu a ona by tam zůstala viset)
- v některých případech by to chtělo více místa
Jako příklad skorodokonalosti bych uvedl hrací místo Novex-u v Moravském Písku. Některé mančafty by se tam měly jet podívat, jak má hrací místo vypadat.
Závěrečný turnaj ( 23.5.2005 13:54)
Zdravim všechny šipkaře .....Pokud mám hodnotit závěrečný turnaj...tak musím za celý tým Knaufu říct že ač to tak během turnaje nevypadalo,tak se nám to velice líbilo a bylo to super...Milane dík
soupisky (Tomáš Křupka 25.8.2005 13:46)
Měl bych jeden dotaz. A to jak budete postupovat v případě, že někteří hráči chtěli hrát v týmu ČŠS (u nás) a protože nebyli zaregistrováni v ČŠS, tak mohli k nám kdykoliv. Mezitím se upsali na soupisku týmu v SŠS. Oni ani my jsme nevěděli o sloučení SŠS a ČŠS a vytvoření OŠSStM v tu dobu.
Bude možnost, aby přešli k nám pokud budou chtít, nebo budou muset zůstat kde se přihlásili s přesvědčením, že budou moci hrát i u nás ? A jestli je nějaký termín do kterého se musí hráči (nevím jestli jsou), kteří mají dvojí členství rozhodnout...?
Re: soupisky (Milan Vyoral 25.8.2005 19:08)
Děkuji za dotaz, určitě zajímá víc hráčů. Jestli jsem to dobře pochopil, tak v této fázi nejde o dvojí členství. Abych mohl správně odpovědět potřeboval bych více konkrétních informací.
Je důležité vědět ve které oblasti SŠS ČR tým, o kterém je řeč působil. Jestli je to oblast Stř. Moravy (Zlínsko), tak v tomto případě si hráč musí vybrat za který tým nastoupí.
Naopak jestli je to družstvo ČMŠS (Olomoucko), ta si nic vybírat nemusí a může hrát obě soutěže. Jediné co si pravděpodobně bude muset vybrat je to, za který tým nastoupí na společné MR UŠO. Oblast Stř. Moravy, která zde znovu nyní vznikla, je oblastí ČŠS. Jestli se jedná o konkrétní případ, který je potřeba řešit, jsem na telefonu 603 533 337. Milan
Re: soupisky ( 29.8.2005 09:00)
Klasika, dvojí členství...
Jestli se nepletu, tak hráč nesmí být registrován ve dvou družstvech hrajících pod ČŠS.
Tady by mohlo dojít k tomuhle případu jedině když hráč, který hrál soutěž v nějakém družstvu ČŠS a současně by hrál v družstvu nyní zaniklého SŠS ČR Střední Moravy.
Konkrétně např. Ty, Tomáši, kdybys hrál normálně ČŠS za Korunku a k tomu např. ještě ligu SŠS třeba za Zbrojbar, tak bys musel teď jedno družstvo opustit.
A co se týká turnajů, tak svazový systém v současné době identifikuje hráče podle klubu (ne podle družstva). Je to vidět už v žebříčcích na stcoss.cz, kde např. hráči z Ajeta u svého jména nemají družstvo, ale klub. (Např. ne DC Letná ACI nebo ŠK Panapr, ale Šipkový klub AJETO Praha - v obou případech nebo u nás, kde nám k názvu družstva STS Chvojkovice Brod přiskočilo ještě nepěkné "Praha"... ). Jenže tady většina družstev není pod nějakým klubem, tak to bude jedno. I když Ty jsi v žebříčcích taky pod Restaurace KORUNA....
Re: Re: soupisky (Tomáš Křupka 29.8.2005 10:30)
No to já chápu naprosto přesně, že nemůže být 1 člověk registrován ve dvou týmech a myslím, že to ani technicky nejde. Nemůže přiřadit jednomu rč dvě příslušnosti. Tady šlo o to. Že nějaký nový začínající hráč chce hrát šipky a chce hrát např. u nás. Nikde nehrál a tak k nám mohl přistoupit kdy chtěl dle pravidel a tak jsme na něj nijak netlačili. Šipky ho baví a chtěl je hrát co nejvíc, tak se mezitím přihlásil do jiného svazu a k jinému týmu aby hrál co nejvíc. Ale ouva, došlo k sloučení toho svazu s naším svazem a on tak přišel o možnost se rozhodnout kde chce hrát (zdánlivě). Už by u nás nemohl hrát, protože je registrován již jinde, přestože by raději hrál u nás. O toto mi šlo, jestli bude moci znovu zvážit a říci zda bude hrát u nás a zda mu svaz dovolí odejít k nám. Ne o to zda může hrát "i" u nás. A musím říci, že mne překvapila tak rychlá odpověď od Milana, který již ten den se telefonicky iformoval o co jde a náš kapitán se měl domluvit, že o schůzi kapitánu to dořeší...
Re: Re: Re: soupisky ( 29.8.2005 12:08)
(Milane tohle nečti) Tomáši asi si budeš muset zvyknout, že Milan reaguje rychle. Po pravě řečeno, myslím si, že Milan je PAN oblastní správce (správce je asi blbý slovo...) a že můžete být rádi, že ho máte. V souvislosti s webem znám Milana tak necelý rok a musím uznat, že svoji oblast si opečovává dobře. Dalo by se k tomu napsat ještě víc, ale zase ho nesmíme chválit moc
Jinak Leguán určitě umí zaregistrovat hráče do více družstev, ale ne v jednom svazu. To znamená, že jeden hráč může hrát ligu ČŠS, ČAKSu i ČŠO. Ale logicky nemůže hrát za dvě družstva v ČŠS, byť by byla z jiných oblastí.
A v případě, který popisuješ se bude muset opravdu rozhodnout, kde bude.
Re:Re:Re:Re:soupisky (Tomáš Křupka 29.8.2005 12:14)
No dyť o to mi šlo, zjistit jestli se bude moci rozhodnout. Jestli mu bude umožněno říci \"kdybych to věděl, šel bych na Korunku\" a bude mu odpovězeno, \"ano, v tomto případě máš právo vzít svou předchozí registraci zpět a jít kam tě srdce táhne \"
P.S. Doufám, že nakonec nezmění názor a nevykašle se na nás, když už tady o tom tak rosáhle píšu
Rererere ( 29.8.2005 12:50)

Snad ne.
Ale tohle se asi nikde neřeší, protože je to čistě hypotetická situace a může k tomu dojí tak maximálně jednou za deset let
Bylo by slušné mu povolit případné vystoupení z jiného družstva bezplatně a ještě mu vrátit registrační poplatek. Tohle totiž dotyčný hráč nemohl tušit. Ale myslím, že tohle pravidla opravdu neřeší a je to jen otázka domluvy.
Tak čau a zase dáme někdy baňku Třeba už u nás ve Chvojkovicích....
Rerererere (Milan Vyoral 29.8.2005 22:45)
No to je bomba, člověk si odskočí jen tak od plotny, jeden den na poradu do Prahy a tady je víc komentářů, než za celou dobu působnosti stránek. Musím poděkovat Honzovi za to,co jsem nečetl a znova musím říct, že je o tom problémku málo informací. Jestli ten hráč hrál, (nebo je přihlášený) u ČMŠS, tak tento problém není a může hrát v obou soutěžích. Jestli je přihlášen zde, bude se muset rozhodnout, kde ho srdce táhne. Všechno je na kulturní dohodě mezi hráčem a oběma týmy. Já sám za sebe nemůžu nařídit, že ten hráč bude hrát tam a ten zase jinde.
Rozpis (Roman Houska 8.9.2005 10:27)
Chtěl sem se zeptat co zajímá urcitě spouty hráčů,kdy budem mít termínovou listinu na celou sezonu.Je čtvrtek a pořád nikdo neví kde s kým bude hrát!!! Chápu že na tom pracujete a je okolo toho hodně práce.Ale mělo by to už být hotové a dát to co nejdřív sem.A jěště bych se chtěl zeptat p.Vyorala jak to dopadlo s naší soupiskou(DC RACEK Chropyně)a finanční částkou což sme vše odeslaly již v červnu (tehdy ještě p.Pokorněmu) a ted se dozvíme že není ani soupiska ani peníze! SUPR Doufám že tohle všechno už nestojí jen na nás?:)Předem děkuji za odpověd a "at to líce" Roman Houska
odpověd (Roman Houska 8.9.2005 11:31)
Děkuji za opravdu rychlou odpověd přes telefon.
Re: Rozpis (Zdeněk Vendolský 8.9.2005 13:01)
Taky by mě zajímalo, kdy bude termínovka.
Zdeněk V.
Re: Re: Rozpis (Milan Vyoral 8.9.2005 13:17)
Rozpis zápasů soutěže se mi podařilo dát dohromady dnes ráno někdy kolem třetí hodiny. Objevily se další chyby, které se musí odstranit. Teď zvažuji možnost posunout začátek soutěže na pozdější termín. Během dnešního odpoledne budu informovat všechny kapitány. Milan
Zasedání VV OŠSStM (Martin Vrzal 28.11.2005 16:26)
Zajímalo by mě kdy bude zasedat VV vzhledem k neodehranému zápasu mezi týmy SRPŠ Aréna B a Ferrari Bar-Kyjov "B". Předem děkuji
Re: Zasedání VV OŠSStM (Milan Vyoral 28.11.2005 18:31)
Vv bude řešit vzniklý problém hned, jakmile obdrží dle pravidel (5 dnů) písemnosti týkající se tohoto případu. Zatím vím jen po telefonu, že se skutečně jednalo o kalamitní stav. Obě strany budou včas o řešení informovány.
Re: Zasedání VV OŠSStM (Milan Vyoral 4.12.2005 22:06)
Vv uznal důvody i s materiály dokazující kalamitní situaci, která zabráníla zápasu SRPŠ Aréna - Ferrari bar Kyjov "B" za opodstatňé a povolil dohrávku zápasu. zápas se odehrál v sobotu 3.12.05 ve 14:30 a skončil výsledkem 13 : 5 (30 : 17)
2.liga ŠK START UH.BROD (Martin Vrzal 7.12.2005 08:28)
Ahoj Milane zajímalo by mě kde dosáhl tento tým 7 bodu.Já nevím co znamená to fialově značené pole ale výsledek je 0:0.
Re: 2.liga ŠK START UH.BROD (Milan Vyoral 7.12.2005 10:11)
Ahoj Martine, vcelku je to jednoduché. Hráč, který je uvedený u termínu se přihlásil do výsledkové brány a zřejmě zkoušel jestli funguje. Zjistil, že ano a pak přepsal výsledek zpět na 0:0. Opravím to snad sám a když ne já, tak budu muset poprosit programátory. Díky za upozornění.
Re: Re: 2.liga ŠK START UH.BROD (Milan Vyoral 7.12.2005 10:21)
Tak už je to jasné, budu muset poprosit programátory, nebo počkat, až budu mít nový výsledek a přepsat ho.
Re: Re: Re: 2.liga ŠK START UH.BROD (Milan Vyoral 7.12.2005 11:26)
Závada je již odstraněna a nyní by měla sedět i tabulka skóre.
výsledková listina zápasů (Milan Lovecký 6.10.2008 21:25)
Zdravím..
Chci se jen optat proč se předělaly sešity s výsledkami o zápasech. teď je to strašně nepřehledné a zbytečně. navíc pokud někoho vystřídáme, tak nikdo nikdy nezjistí kdy to bylo.. je to prostě na něco sprostého. Nevím jak jsou na tom ostatní týmy, ale s těmi kterými jsem se zatím potkal na to jen pěkně nadávají. nešlo by to předělat z5. někteří uvažují že si staré sešity nakopírují a budou je používat. a bude to asi nejrozumější.
dík za odpověď Milan L
Re: výsledková listina zápasů (Milan Vyoral 12.10.2008 21:53)
Dobrý večer. Zápisy se měnily z důvodu sjednocení a začlenění do CZDA. Tyto zápisy se používají v celé Evropě a jedou se dle nich, co pamatuji všechny nad regionální soutěže. Jinými slovy jsme tady byly (co se týká zápisů) taková jakási rarita. Hráči a družstva, které se účastní MR a jiných soutěží mi dají za pravdu. Je faktem, že nezjistíte, kdy jste hráče vystřídali, ale je možnost si toto poznačit přímo k zápasu - ji li to důležité. Jinak o přehlednosti by se dali vést dlouhé diskuze a přál bych vám vidět některé zápisy o utkání, jak byly přeškrtané a nečitelné. Prostě se nedalo zjistit, kdo hrál, byť to mělo samostatnou kolonku. Můžeme pro další sezónu zápisy upravit o kolonku, kdy hráč střídá, ale musí to projít nejprve republikovou radou a všemi nezbytnými náležitostmi. V každém případě děkuji za připomínku. Milan
Hrací místo (Robert Duffek 24.11.2008 09:57)
Chtěl bych poděkovat Lojzovi Benedíkovi a jeho týmu za to, že jsme mohli hrát první zápas v lize v opravdu nekuřáckém prostředí.
Pohled na věc (Robert Duffek 29.11.2010 11:11)
Tak mi to nakonec nedalo a odhodlal jsem se něco napsat k probíhajícímu ročníku. Vzhledem k tomu, že většinou říkám, co si myslím, tak jsem zvyklý nést i následky svých neuvážených keců. Navíc mě částečně povzbudil fakt, že takto to necítím jenom já, ale více hráčů...snad se přidají alespoň pod komentář.
Pokud se ohlédnu za odehranou polovinou základní části ročníku 2010/2011, musím bohužel konstatovat, že úroveň soutěže rok od roku klesá, což dokazuje každoroční střet s tvrdou realitou v podobě Mistrovství republiky družstev, ale taky i jednotlivců.
Současný model, kdy se půl sezony hraje základní část a týmy jsou rozlosovány do skupin ze všech úrovní lig, je dle mého mínění více než nešťastný. Při pohledu na tabulku a výsledky je snad všem jasné, že při výsledcích 15:3 až 18:0 to nemůže bavit ani výherce ani prohraného. Je to jenom nuda a ztráta vzácného nedělního času. Tohle nepíši z žádného povýšeného pohledu, každý jednou začíná, nebo se tomu nemůže věnovat stejně času a nebo nemá tolik talentu, aby mu to šlo pěkně od ruky. Jako doklad toho uznávám, že i úroveň našeho týmu jde rok od roku dolů a to se stejnými členy týmu. Pokud se totiž nevybičujete k maximálnímu výkonu, tak se jen těžko můžete zlepšit a to samozřejmě platí i o jednotlivcích.
Reakce typu: dáváme každý rok stejnou šanci všem je alibistická, protože stejně, až na malé výjimky, to skončí v nástavbových skupinách stejně a až pak se hrají šipky, protože úroveň týmů je podobná (až na výjimky).
Další důvod, proč se mi to nelíbí je fakt, a je to veřejným tajemstvím, že týmy nechtějí hrát nejvyšší ligu s tím "co bychom tam dělali, to si radši v klidu uhraji bednu ve druhé (první) lize".
A já se ptám: kde to jsme? Pokud by se hrál normální model, kde je dejme tomu 1-3 liga, první dva postupují, poslední dva padají, tak je to rozhodně zajímavější a spravedlivější. Pokud vyhraješ 2. ligu, dostaneš slušnou odměnu, jdeš do 1. ligy a tam ukaž, co umíš. Žádné další rok si zase v klidu budu hrát druhou nebo třetí ligu, vezneme odměnu, jedeme na republiku atd.
Ještě by se toho našlo více, ale tohle považuji za neřád současného a delší dobu hraného modelu.
S přáním hezkých a zábavných šipek Duffino.
Re: Pohled na věc (Milan Vyoral 10.12.2010 00:29)
Ahoj Robe. Předně děkuji za tvůj příspěvek a zároveň se omlouvám, že reaguji až teď, ale nějak se mi nedostává času. Nic méně, určitě máš v mnoha věcech pravdu, ale jak píšeš, je to pohled na věc. Malinko bych to rozebral i z ostatních stran, což si myslím, že je důležité z důvodu objektivity. Tak prvně pro uspořádání soutěže je důležitý počet týmů. Máme tady malý počet týmů, ze kterého stěží uděláme tři skupiny o minimálním počtu 9 týmů na skupinu. Důležitý fakt pro kvalitu ligového způsobu soutěže, postupy a sestupy atd. V podstatě jde o to, že velké procento lidí, hráčů a družstev se snaží, nebo spíše nesnaží udělat cokoli, co by soutěž alespoň malinko pozvedlo. Myslím tím vybudování nových týmů, nových hracích míst atd. Raději hráči tzv „utopí“ vlastní tým a sami se přihlásí do jiného, než by řešili své eventuelní problémy, nebo přibrali nové hráče. Když družstvu odejde jeden jediný hráč,(třeba z důvodu nesmyslného vyhlášení UŠO o dvojím členství) a ostatní raději z trucu položí celý tým, než by si zjistili, kde je pravda a co tímto nesmyslem jde dělat. Hurá UŠU. Lživým výmyslem nás připravilo o 3 družstva a tak cca o 7 000,- na odměnách. No konkurenční boj všemi prostředky. Další se na to vykašlali jen kvůli nesmyslné blbosti, že za účast na kvalifikaci nedostali žádné ocenění a takových, nebo jiných důvodů (když člověk chce) se vždy najde hromada. (Námět na diskuzi). Něco jiného by bylo, kdyby tu byl patřičný počet týmů. Určitě si vzpomínáš, že když tu bylo necelých 40 týmů, tak jsme ligovým způsobem hráli. Samozřejmě se to neobešlo bez problémů. Jen namátkou: Hromada týmů řvala, že od poloviny nemají o co hrát, že nemůžou ani postoupit, ani sestoupit a zápasů se zúčastňují jen z povinnosti. Na baráž přijela třetina týmů a v podstatě postoupili všichni, kteří přijeli, bez ohledu, jak vlastně dopadly barážové zápasy a to proto, že zbylé 2/3 nechtěly postoupit do vyšší soutěže. Křik byl i kvůli důvodu, že se stejné týmy potkávají stále dokola. Bohužel tady, ať chceš, nebo ne, snažíme se volit vždy menší zlo. Které „zlo“ bude v dané sezóně menší? Jak se to pozná, když ani v době, kdy se dělají pravidla pro novou sezónu, systém soutěže atd, nejsou pohromadě přihlášky, díky přístupu jednotlivých kapitánů. Bohužel, všechno souvisí se vším.
Po půlce bude opět schůzka kapitánů. Je úplně nejmenší problém se tam dohodnout a udělat nový ročník ligovým způsobem. Kdo, ale zaručí počet potřebných týmů? Je to poměrně rozsáhlé téma.
Dalším tématem, o kterém píšeš je, kvalita vlastních zápasů. Dalo by se o tom diskutovat dlouhé hodiny. Je otázkou, bude li to k čemu? Udělal bych cokoli, co by pomohlo.
Pokud vím, tak z celé naší soutěže jsou pouze tři týmy, které trénují. Ze srdce bych byl rád, kdybych se pletl. Rád bych se pak omluvil. Znám týmy, které přecházely z jednoho hracího místa na druhé, protože je již hospodský odmítal sponzorovat. Naslibovali na novém hracím místě hory, doly,(jak budou pravidelně chodit na tréninky, pořádat turnaje na hospodě, slavit vítězství a zapíjet prohry atd), aby je další hospodský sponzoroval, zaplatil startovné a kredity. Výsledkem vždy bylo, že se sejdou maximálně na zápas, vytáhnou z hospodského pětikilo na kredity, a po té si vytáhnou vlastní flašku. Po skončení zápasu se zvednou a jdou slavit někde jinde. Za ty roky co to dělám, těch až nechutných příkladů mám na knížku. Ani nevím, jestli o tom chci psát dál. Důležitý fakt, ale zůstává, že to většina bere, jen jako odreagování a když to někdo zaplatí, tím lépe. Sport – No comment. Milan

Nemůžete psát komentáře dokud se nezaregistrujete, psaní komentářu anonymům není povoleno. Pokud jste již zaregistroavní, stačí se pouze přihlásit